Aktualności

„Dzika i Mądra Kobieta” – gestaltowska grupa rozwojowa dla kobiet

waterfalls-1150068_1920

Gdzie rodzi się Twoja kobiecość? Jakie dziedzictwo kobiecych przekazów nosisz w sobie? W jaki sposób wybierasz partnerów? Czego potrzebuje Twoje ciało, jak Cię o tym informuje i czy jesteś w stanie zaufać tej wskazówce? Masz ochotę zacząć coś nowego, ale coś Cię trzyma w miejscu i nie wiesz czemu nie możesz ruszyć naprzód?

Jesienna aura sprzyja, by skupić się na swoim życiu, na planach i na tym co naprawdę ważne. To czas na wewnętrzne porządki i pozbycie się zbędnego balastu. Czas otwierania starych ran i ich uzdrawiania. Czas puszczania tego, co przeszłe, tego co już nas nie karmi i otwierania się na „nowe” w nas. Odchodzenie od starego czasem wcale nie jest łatwe. I nawet jeśli wiemy, że coś nie jest lub nie było dla nas dobre trzymamy się tego kurczowo, ponieważ boimy się nieznanego.

Pomysł stworzenia grupy rozwojowej dla kobiet – „DZIKA I MĄDRA KOBIETA” – zrodził się w nas dzięki spotkaniom z uczestniczkami warsztatów dedykowanych kobiecości i seksualności, kiedy to przekonałyśmy się namacalnie jak bardzo kobiety potrzebują innych kobiet, z którymi mogą zasiąść w kręgu, dzielić się wzajemnym wsparciem i mądrością. Wytańczyć to o przeszłe i to co przyszłe. Wspólnie szukać odpowiedzi na pytanie o to, jak odnaleźć pozytywny wzorzec kobiecości i seksualności? Zastanowić się nad tym, czego oczekują ode mnie inni, a czego tak naprawdę chcę ja sama?

ZAPRASZAMY CIĘ w „podróż” w głąb swojej kobiecości: odkrywania własnych zasobów oraz możliwości, uczenia się bliskości i zaufania do siebie, przywracania wewnętrznej równowagi i uzdrawiania tego, co w Tobie zranione. Grupa ta jest miejscem odwagi wyrażania siebie, przyjmowania swojej unikalności i unikalności innych kobiet. To także miejsce, gdzie będziemy cieszyć się kobiecą wspólnotą, czerpać wzajemnie ze swojego doświadczenia, wspierać się w rozwoju i uczyć się od siebie nawzajem, dzielić się mądrością, mieć możliwość ujrzenia siebie w doświadczeniach innych kobiet.

PRACA W GRUPIE ma charakter aktywny. Odbywa się m.in. za pomocą metod i technik takich jak psychodrama, opowieść, praca z wyobraźnią, ćwiczenia ruchowe oraz relaksacyjne, dzięki którym:

  • przyjrzysz się dziedzictwu i sile kobiecego przekazu, jaki otrzymałaś od swojej babki i matki i nauczysz się – świadoma swoich korzeni – wybierać, to co jest dla Ciebie dobre
  • nauczysz się jak radzić sobie z zazdrością i rywalizacją w relacjach z innymi kobietami
  • rozpoznasz jaki obraz ojca nosisz w sobie i jak obraz ten wpływa na Twoje poczucie własnej wartości i szacunek do siebie
  • odkryjesz swoje mocne strony i nauczysz się z nich korzystać
  • dowiesz się, co powoduje, że przyciągasz określonych mężczyzn i nauczysz się jak budować relacje z mężczyznami tak, aby pozostawać wewnętrznie niezależną
  • poznasz ćwiczenia, pozwalające na nawiązanie bliższego kontaktu z ciałem i energią kobiecą
  • nauczysz się stawiania granic i dbania o siebie uwzględniając swoje potrzeby
  • przyjrzysz się jak relacja z własnym ciałem wpływa na seksualność, czucie się adekwatną kobietą, relacje z mężczyznami i innymi kobietami
  • nauczysz się jak zadbać o swoją przyjemność i poczuć się dobrze z własną seksualnością
  • pożegnasz to co nie jest Ci już potrzebne i co nie służy i od nowa zbudujesz relację ze swoim ciałem i kobiecością na własnych zasadach

DLA KOGO:
Zapraszamy dorosłe kobiety w różnym wieku, które pragną odnaleźć swoje prawdziwe „ja” i realizować siebie poprzez rozwój własnej osobowości i twórcze podejście do życia.

PROWADZENIE:
Iwona Pawlikowska i Joanna Tworek
Jesteśmy certyfikowanymi psychoterapeutkami oraz trenerkami Gestalt. Umiejętności terapeutyczne szkoliłyśmy w Instytucie Terapii Gestalt oraz Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Praktykę psychoterapeutyczną prowadzimy we Wrocławskim Ośrodku Gestalt.

Wspieramy kobiety w odzyskaniu poczucia wartości i mocy. By miały świadomość własnej wyjątkowości oraz odwagę do tworzenia życia, jakiego pragną. Mamy przekonanie, że moc spotkań kobiecych jest niewyczerpana. Przynosi konfrontację i ukojenie. Może obudzić zew dzikiej kobiecej natury albo ożywić potrzebę wspólnoty i siostrzanych, szczerych więzi.

CZAS TRWANIA:
Dziesięć spotkań, po trzy godziny zegarowe każde, od października 2016r. do marca 2017r.

TERMINY SPOTKAŃ:
21 października (piątek) godz. 18:00-21:00
04 listopada (piątek) godz. 18:00-21:00
25 listopada (piątek) godz. 18:00-21:00
16 grudnia (piątek) godz. 18:00-21:00
13 stycznia (piątek) godz. 18:00-21:00
27 stycznia (piątek) godz. 18:00-21:00
10 lutego (piątek) godz. 18:00-21:00
24 lutego (piątek) godz. 18:00-21:00
17 marca (piątek) godz. 18:00-21:00
31 marca (piątek) godz. 18:00-21:00

Termin rozpoczęcia może ulec zmianie (grupa rozpocznie się po zebraniu odpowiedniej liczby chętnych).

LICZBA UCZESTNICZEK:
Grupa może liczyć od 8 – 12 osób i ma charakter zamknięty, co oznacza, że jej skład jest stały w trakcie całego cyklu spotkań.

INWESTYCJA:
Koszt jednego spotkania wynosi 80 PLN (obowiązuje przedpłata za każdy miesiąc, istnieje też możliwość wniesienia jednorazowej opłaty za cykl dziesięciu spotkań).

MIEJSCE:
Wrocławski Ośrodek Gestalt, Aleja Wiśniowa 33/5, Wrocław. Spotkania odbywają się w komfortowej sali warsztatowej.

ZAPISY I INFORMACJE:
Iwona Pawlikowska, tel. 505 079 787, e-mail: kontakt@iwonapawlikowska.pl

Joanna Tworek, tel. 793 134 795, e-mail: joanna@wrelacjiztoba.pl