Aktualności

„Ja i moje granice” – warsztat rozwojowy dla kobiet

Czujesz się wyczerpana i przytłoczona, bo bierzesz na siebie zbyt dużo? Mówisz „NIE”, ale masz wrażenie, że ludzie wokół cię nie słyszą? Masz już dość, ale nie masz pojęcia jak to zmienić?

Czym są w ogóle granice? W jaki sposób je czujesz? Czy wiesz jak obronić swoje terytorium, jak bronić swojego zdania? Czym możesz się wesprzeć? Jak sama przekraczasz siebie i w jakich okolicznościach to robisz?

Granice są czymś, co można rozszerzać, przesuwać, przekraczać, nadwyrężać. Można to robić w stosunku do innych, ale też do siebie – działając do granic własnych wytrzymałości. Można je też usztywniać, uszczelniać, aż w końcu powstanie mur, który stwarza ograniczenie przed porozumieniem z innymi ludźmi.

Zapraszam na pięciogodzinny warsztat dedykowany kobietom, które chcą się rozwijać – zwłaszcza w obszarze granic. Prowadzony będzie w konwencji Gestalt z elementami pracy z ciałem. Warsztat ma na celu stworzenie możliwości doświadczenia i odkrywania własnych granic w relacjach z innymi ludźmi. Będziemy m.in. uczyć się jak powiedzieć: „nie”, „stop”, „dosyć” innym i sobie. W trakcie warsztatu w bezpiecznej przestrzeni kobiecej grupy oraz z poszanowaniem granic, zaproponuję ci doświadczenia z obszaru ciała, ruchu i eksperymentu, dzięki którym będziesz mogła nauczyć się, jak ochronić siebie i jednocześnie jak decydować się na zmianę we właściwym dla siebie czasie.

KORZYŚCI Z ZAJĘĆ:

  • Nauczysz się rozpoznawać swoje granice oraz schematy działania, które osłabiają twoją energię, zaufanie do siebie i sabotują działania.
  • Poczujesz lepiej swoje ciało i nauczysz się rozpoznawać informacje z niego płynące.
  • Dowiesz się, w jaki sposób stawiać granice i dbać o siebie uwzględniając swoje potrzeby.
  • Nauczysz się jak można zacząć wprowadzać realne zmiany w swoim życiu poprzez kontakt z ciałem i połączenie z wewnętrzną mądrością.

DLA KOGO:
Zapraszam dorosłe kobiety w różnym wieku, które wiedzą, że mają kłopoty z własnymi granicami i chcą nad tym popracować, którym trudno powiedzieć „nie” i wyrazić własne zdanie, a także które są zainteresowane własnym rozwojem.

PROWADZENIE:
Iwona Pawlikowska – jestem certyfikowaną psychoterapeutką oraz trenerką Gestalt. Umiejętności terapeutyczne szkoliłam m.in. w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Od kilku lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz pracuję z grupami. Wspieranie kobiet w odzyskaniu poczucia wartości i mocy, by miały świadomość własnej wyjątkowości oraz odwagę do tworzenia życia, jakiego pragną, jest ważnym obszarem mojej pracy zawodowej.

Prywatnie pasjonuję się tańcem i ruchem, jako możliwością uwolnienia się od swoich ograniczeń i odkrywania swojego potencjału.

TERMIN WARSZTATU:
25 stycznia 2020, godz. 10:00 – 15:00

MIEJSCE:
Równowaga – Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego
Pl. Kościuszki 4/1 (wejście od podwórza), Wrocław

LICZBA UCZESTNICZEK:
Grupa może liczyć maksymalnie 10 osób

INWESTYCJA:
180 PLN

ZAPISY I INFORMACJE:
Iwona Pawlikowska, tel. 505 079 787, e-mail: kontakt@iwonapawlikowska.pl

Obowiązuje kolejność zgłoszeń, aż do wyczerpania miejsc.